Новости19878
В этом разделе:
“У 2021 році для реалізації пілотного проєкту із трансплантації ми значно збільшили видатки з бюджету — до 502 млн грн. Для порівняння: у 2019 році ця сума становила 112 млн грн. Тобто більш ніж в 4 рази. Наразі ми напрацьовуємо механізм роботи трансплантації в Україні, проводимо детальну калькуляцію витрат, аби вже найближчим часом проведення трансплантації стало абсолютно стандартним видом медичної допомоги, яку українці можуть отримувати у своїй країні”, - зазначив очільник МОЗ.
За словами Міністра, зараз українська трансплантація розвивається в межах пілотного проєкту МОЗ, який передбачає зміну фінансового механізму щодо проведення операцій з трансплантації. Тепер міністерство укладає договори із закладами охорони здоров’я і покриває усі видатки за кожну проведену трансплантацію. Також тарифи передбачають можливість покращення матеріально-технічного забезпечення закладів охорони здоров’я.
“Я впевнений, що протягом цього року в українській системі трансплантації відбудуться суттєві зміни, які обовязково відчують пацієнти. І вже незабаром наша країна здобуде трансплантаційну незалежність, яка необхідна, щоб рятувати життя наших громадян”, – підкреслив Максим Степанов.
Зазначимо, цьогоріч прогнозується збільшення кількості трансплантацій в Україні вдвічі — буде зроблено не менше ніж 250 пересадок життєво важливих органів. Також передбачається створення пакета медичних послуг із посттрансплантаційного супроводу в межах програми медичних гарантій та забезпечення оплати послуг Національною службою здоров’я України. Окрім того, протягом цього року буде запущено єдиний аеромедичний простір в Україні, який розпочнеться пілотними проєктами з аеромедичної евакуації у Львівській та Київській областях та впровадженням повітряного транспортування для реципієнтів та донорських органів.
Нагадаємо, щороку в Україні приблизно 5 тис. людей потребують пересадки органів чи тканин. У межах пілотного проєкту з розвитку трансплантації органів протягом 2020 року МОЗ удвічі збільшило кількість медичних закладів, які можуть робити трансплантацію в Україні. За цей період долучилося 38 закладів охорони здоров’я та науково-дослідних установ. Тож минулого року було здійснено 8 пересадок серця, 19 пересадок печінки, 91 — нирки та 138 — кісткового мозку (для порівняння — у 2019 зроблено 78 трансплантацій: 71 — нирки; 6 — печінки, 1 — серця).