Новости19902
В этом разделе:
Ковішелд (англ. Covishield), відома також як вакцина AstraZeneca, AZD1222 та ChAdOx1 nCoV-19. Це вакцина проти COVID-19, розроблена Оксфордським університетом та AstraZeneca, що вводиться внутрішньом’язово, використовуючи як вектор модифікований аденовірус шимпанзе.
Дослідження вакцини проводять Інститут Дженнера Оксфордського університету та Оксфордська вакцинна група за співпраці з італійським виробником Advent Srl, розташованого в муніципалітеті Помеція, який випустив першу партію вакцини для клінічних випробувань.
23 лютого стало відомо, що вакцина Oxford/AstraZeneca (CoviShield) від Covid-19 вже зареєстрували в Україні.
Минулого року AstraZeneca уклала угоду з Індійським інститутом сироваток Serum Institute of India на виробництво своєї вакцини від ковіду. Serum Institute, один зі світових лідерів з виробництва вакцин, виготовляє цю вакцину за ліцензією AstraZeneca. Індійська AstraZeneca отримала локальну назву CoviShield.
Вакцини AstraZeneca крім Індії виробляють також у Південній Кореї. Вакцини обох цих виробництв були схвалені ВООЗ.
30 грудня 2020 року вакцину було схвалено до використання у програмі вакцинації Великої Британії, а перша вакцинація була проведена 4 січня 2021 року.
7 листопада 2020 року уряд Великої Британії звернувся до Агентства з регулювання лікарських засобів і продуктів для охорони здоров’я з проханням оцінити вакцину AZD1222 для тимчасового постачання, і вона була схвалена до використання 30 грудня 2020 року як друга вакцина, яка надійде для національної програми вакцинації.
29 січня 2021 року Європейське агентство з лікарських засобів рекомендувало надати умовний дозвіл на використання для осіб віком від 18 років, і рекомендація була прийнята Європейською комісією того ж дня.
Вакцина також була схвалена регуляторними органами Аргентини, Сальвадора, Індії, Мексики, Бангладеша, Домініканської Республіки, Пакистана, Філіппін, Непалу, Бразилії, Шрі-Ланки та Тайваню для екстреного використання.
Тож вакцини AstraZeneca схвалені Всесвітньою організацією охорони здоров’я і Європейською агенцією з лікарських засобів (EMA). Їх дозволили використовувати у понад 50 країн світу, серед яких ЄС, Велика Британія та США.
Ефективність захисту проти Covid-19 становить близько 63%.
Масштабні клінічні випробування у Британії, Бразилії та Південній Африці за участі 23 тисяч людей показали, що AstraZeneca є безпечною та ефективною для профілактики Covid-19 у людей віком від 18 років.
Як і будь-які ліки, ця вакцина може спричинити побічні ефекти, хоча вони виникають не у всіх. Більшість побічних ефектів AstraZeneca були легкі і зникали за кілька днів.
Люди, які мають в анамнезі важкі алергічні реакції на будь-який компонент вакцини, не мають робити щеплення.
Вакцина стабільна при температурі в холодильнику і коштує від 3 до 4 доларів США за дозу. 17 грудня у твіті державного секретаря з питань бюджету Бельгії було зазначено, що Європейський Союз (ЄС) платить 1,78 євро (2,16 доларів США) за дозу.
В першій партії, що прибула до України 23 лютого 2021 року, 500 тис. доз, це на 250 тис. осіб, для одної особи потрібно два щеплення.
За підрахунками МОЗ, першочергової вакцинації в Україні потребують приблизно 21 млн людей. Саме стільки людей є у всіх цих групах ризику.
Як розповів на брифінгу у Києві міністр Максим Степанов, передусім щеплення будуть проводитися таким групам:
Джерела
https://www.seruminstitute.com/
https://moz.gov.ua/
https://en.wikipedia.org/wiki/Oxford%E2%80%93AstraZeneca_COVID-19_vaccine