Фармасвит™ — 67258 страниц из мира медицины и фармацевтики, здоровья и красоты, спорта и образования. Знайте больше!
Новости
Статьи
Loading...

Новости19835

В этом разделе:

Пресс-релизы и финансы1419

Реформа системи протитуберкульозної медичної допомоги: міжвідомче співробітництво

29.01.2020
вид для печати

27 січня у Житомирській області відбулась міжвідомча нарада за участі представників Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування та МОЗ України. На зустрічі були обговорення питання реформи системи протитуберкульозної  медичної допомоги та лікування онкохворих .

У 2019 році Уряд ухвалено низку  важливих документів щодо якісного реформування системи протитуберкульозної  медичної допомоги.

Так, було затверджено Державну стратегію розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги населенню, на 2020-2023 роки. Вона дозволить запустити комплексну структурну реформу протитуберкульозних закладів. Заклади зможуть брати участь у програмі медичних гарантій.

«Серед основних причин напруженої ситуації з туберкульозом в Україні слід відзначити несвоєчасне виявлення захворювання та діагностики стійкості мікобактерії до протитуберкульозних препаратів. Наша головна мета –  розробка систем моніторингу хвороби та надання вчасної якісної допомоги тим верствам населення, які в силу обставин не підписали декларацію з лікарем», – зазначив Андрій Семиволос.

Реформа передбачає об’єднання протитуберкульозних закладів області в єдиний в потужний регіонального фтизіопульмонологічний медичний центру (ФПМЦ).

Такі центри надаватимуть протитуберкульозну медичну допомогу населенню за різними напрямками та будуть здійснювати координацію діяльності заходів протитуберкульозної медичної допомоги населенню в області.

Для регіонального ФПМЦ буде визначений стандартний пакет послуг: діагностика, стаціонарне лікування, координація протитуберкульозних заходів, консультативна допомога. Послуги будуть закуповуватися Національною службою здоров’я України в рамках програми медичних гарантій.

Також представники профільного комітету відвідали Житомирський обласний онкодиспансер. Заклад зараз активно відновлюється і найближчим часом досягне європейського рівня комфорту.

Міністерство охорони здоров’я України працює у напрямку впровадження надсучасного міжнародного досвіду та послуг задля протидії онкологічним захворюванням. Так, у рамках міжвідомчої мультидисциплінарної робочої групи спільно з ВООЗ розробляємо Стратегію боротьби з онкологічними захворюваннями. Вона охоплюватиме питання попередження, діагностики та лікування захворювання, а також питання паліативної допомоги.

 
© 2000-2011 pharmasvit™ — бизнес-сервер    О проекте   Контакты   Регистрация: компании, заявки на поиск партнеров, веб-сайта, вакансии, резюме