Фармасвит™ — 67374 страницы из мира медицины и фармацевтики, здоровья и красоты, спорта и образования. Знайте больше!
Новости
Статьи
Loading...

Новости19951

В этом разделе:

Пресс-релизы и финансы1419

Українські медики запустили флешмоб на підтримку добровільного донорства

07.02.2022
вид для печати

Українські лікарі приєднуються до соціальної акції на підтримку добровільного прижиттєвого донорства #ЗробитиБільше #Я_обираю #Я_Донор. Медики підписують добровільну прижиттєву згоду на посмертне донорство, власним прикладом демонструючи важливість такої ініціативи для суспільства і для тих українців, які чекають на пересадку органів як на єдиний шанс порятунку життя.

Мета акції — збільшити кількість прижиттєвих згод на посмертне донорство, підвищити обізнаність суспільства щодо трансплантації та донорства.

Наразі процедура оформлення згоди на посмертне донорство доволі складна. Одиниці охочих оформляють такі документи за життя. Частіше — після встановлення діагнозу смерті мозку — родичі померлого дають дозвіл на трансплантацію органів.

Проте у планах МОЗ, спільно з Національною службою здоров’я України, Міністерством цифрової трансформації та Українським центром транспланткоординації, — створення можливостей для подання через портал «Дія» або через Єдиний портал адміністративних послуг прижиттєвої згоди на пожертву органів для трансплантації у випадку смерті.

В акції #Зроби_більше #Я_обираю #Я_донор вже взяли участь лікарі з клінічної лікарні «Феофанія», НДСЛ «Охматдит», медичної мережі «Добробут». Найближчим часом до них долучаться спеціалісти Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова, Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова, лікарі Асоціації дитячих лікарень України та багатьох медичних закладів України.

Довідка: Наразі лише в Охматдиті понад двадцять дітей чекають на органну трансплантацію від неродинного донора. Маленькі пацієнти роками живуть в медзакладі, тричі на тиждень проходять чотиригодинну процедуру гемодіалізу та очікують  пересадки.

Нагадуємо, понад 300 трансплантацій провели в Україні вітчизняні лікарі протягом 2021 року. Це вдвічі більше, ніж у 2020 році та майже вчетверо – ніж у 2019-му.

 
© 2000-2011 pharmasvit™ — бизнес-сервер    О проекте   Контакты   Регистрация: компании, заявки на поиск партнеров, веб-сайта, вакансии, резюме